Biz bir dijital içerik ajansıyız,
taraftarlarınızla etkileşim kurmanızı sağlıyoruz!

VakıfBank Voleybol Takımı sosyal medyası için neler yaptık?

Spor sosyal medya içeriği, hayranlarınızla iletişim kurmanız ve etkileşimde bulunmanız için çok önemlidir. Konsept geliştirmeden prodüksiyona kadar VakıfBank Voleybol Takımının sosyal medyadaki kimliğini ve iletişimini tamamen değiştirdik.

Tüm içerikler Instagram, YouTube, Facebook, Twitter gibi farklı sosyal medya mecralarıın ihtiyaçlarına göre oluşturulup biçimlendirildi.

Rakamlarla Kattığımız Değer

Takımın sosyal medyasında bu sezon neler oldu?

spor sosyal medya

Takım İçin Yaptığımız İşler

VakıfBank voleybol takımı için yapığımız işlerden bazıları

VakıfBank voleybol takımı bu sezon 4 kupa kazandı;
tek ihtiyaçları olan epik bir
spor sosyal medya içeriğiydi!

Konsept Geliştirme

Analiz ve araştırma, bir konsept oluşturmanın ilk adımlarıdır. VakıfBank Voleybol takımı sportif anlamda ve taraftarlarıyla iletişim kurmada zaten başarılıydı ancak daha fazlası için neden kekin üzerinde bir de çileği olmasın?

#ForMore hashtagi, sürdürülebilir bir sosyal medya kampanyası ve iletişimi için yaratıcı ekibimiz tarafından oluşturuldu. İletişim planının her aşaması ile uyum sağlayabilecek, #FightForMore, #BeatForMore, hatta dört kupa kazanılması ihtimalinde #4More şeklinde kullanılabilecekti.

Hayranlarınızla bugün etkileşime geçmek için bize ulaşın

Konsept Taslakları

Oyuncu Profil Videoları

Takımın her oyuncusu farklı bir hikayeye, farklı bir role ve farklı bir geçmişe sahip. Oyuncular ve taraftarlar arasında sıcak bir etkileşim yaratacak şekilde tüm takım oyuncuları için profil videoları hazırladık. Tüm oyuncular ile takımda daha fazlası (#ForMore) için bulunduklarını belirttikleri içeriklerle kampanyanın önemli bir parçasını oluşturdular.

Spor sosyal medya içeriğine ihtiyacınız varsa bize ulaşın

Kelsey Robinson – Oyuncu Profil Videosu

Milena Rasic – Oyuncu Profil Videosu

Gözde Kırdar – Oyuncu Profil Videosu

Zehra Güneş – Oyuncu Profil Videosu

Maç Hikayeleri

Maçlar farklı atmosferlere sahiptir; yoğun, destansı veya hatta stresli. Her fanın oyunları canlı izlemek için zamanı olmayabilir. Maçların kısa hikayelerini oluşturarak yaptığımız şey, duygu ve özeti taraftarlar için etkili bir şekilde vermektir.

Epik spor sosyal medya içerikleri için bize ulaşın

Eczacıbaşı – VakıfBank Maç Hikayesi

VakıfBank – Lodz Maç Hikayesi

VakıfBank – Galatasaray Maç Hikayesi

VakıfBank – Fenerbahçe Maç Hikayesi

Eğlenceli İçerik

Eğlenceli içerikler, hayranlardan her zaman çok fazla etkileşim alır, hatta bazılarının viral olmasını sağlar. Öyleyse neden seyirciye ulaşmak için sporu kullanarak üretilen eğlenceli içerikler olmasın? Taraftarlaın eğlenmesi sonucunda her zaman olumlu dönüşler olur.

Eğer spor sosyal medya içeriği arayışınız varsa bize ulaşın

Yeni Yıl Kutlama

Net Drop Meydan Okuma

Maç Günü Fragmanları

Maç günü! Spor takımının programındaki en önemli günlerden biridir. Hayranların ve potansiyel yeni hayranların dikkatini çekmek için farklı maç günü fragman konseptleri oluşturduk.

Epik spor sosyal medya içerikleri için bize ulaşın

Maç Günü Duyuru Videosu 1

Maç Günü Duyuru Videosu 2

Maç Günü Duyuru Videosu 3

Şampiyonluk Belgeseli

Kupayı kazanmış olsanız bile, yalnızca belgelenmiş olan başarılar o anıyı sonsuza dek korur. Televizyonda da yayınlanan VakıfBank Şampiyonlar Ligi Zaferi için bir belgesel hazırladık. Bu video ve zafer, oluşturduğumuz #ForMore konsepti ile mükemmel bir şekilde uyum sağladı.

Spor sosyal medya içeriği ihtiyacınız için bize ulaşın

VakıfBank Şampiyonlar Ligi – Şampiyonluk Belgeseli

Röportajlar

Röportajlar, oyuncuların ve teknik ekibin duygularının en yoğun olduğu anda izleyiciye ulaşmasını sağlamak için çok önemlidir. Maçlardan sonra yaptığımız röportajlar, hem takım hem de oyuncular için olumlu geribildirimler sağladı.

Tüm spor sosyal medya içerikleri için bize ulaşın

Maç Sonrası Röportajları

Maç Sonrası Röportajları

Ve Daha Fazlası…

#ForMore konsepti her zaman sınırların dışına çıkarak oldukça yaratıcı içerikler üretilebilme potansiyeline sahipti. Bir spor takımı sosyal medyası için üretilebilecek yaratıcı içerik fikirleri her zaman sınırsızdır. Taraftarlar ve takım arasındaki iletişimi güçlendirmek için ekstra içerikler ürettik.

Epik bir spor sosyal medya iletişimi için bize ulaşın

Animasyon Görsel Efekt

Naz – Milena Şaka Videosu

Sezon Fragmanı

Takımınızı Sosyal Medyanın Şampiyonu Yapalım!

Hazır mısınız?

Başarı sadece şampiyon olmak değil, aynı zamanda herkes tarafından duyulmaktır. Hayranlarınızla en epik şekilde etkileşim kurmak istiyorsanız, birlikte çalışmaya başlayabiliriz. Araştırma yaparak ihtiyaçlarınız için en iyi konsepti geliştiririz, spor sosyal medya içerikleri üretiriz. Epik İşler ile sosyal medyanın da şampiyonu olun!

Bize Ulaşın